W ostatnią niedzielę (z 29 na 30) października cofamy zegarki, czyli śpimy o godzinę dłużej. Przygotujmy się, gdyż może to w niekorzystny sposób wpłynąć na nasze samopoczucie! Przesunięcie czasu może przyczynia się do problemów zdrowotnych, takich jak: bezsenność, zaburzenia ciśnienia czy też trawienia.

Czas letni i zimowy
„Zmianę czasu” – na letni lub zimowy – stosuje się w około 70 krajach na całym świecie głównie ze względów ekonomicznych. Obowiązuje on we wszystkich krajach europejskich (z wyjątkiem Islandii) oraz w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii i wielu innych krajach. Jedynym wysoko uprzemysłowionym państwem, które nie wprowadziło czasu letniego, jest Japonia.
Czas letni to czas, który przyjmuje się dla danego okresu w roku, różni się o godzinę od standardowego czasu geograficznego. Zmiany czasu mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego. Do oznaczania czasu letniego stosowany jest skrót DST pochodzący od ang. określenia Daylight Saving Time.
Zmiana czasu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Dla ludzi o ustabilizowanym trybie życia jest ona niekorzystna. Sprawia, że potrzebują nawet kilku dni, by dostosować swój zegar biologiczny do nowych warunków – analogicznie jak przy podróżach między strefami czasowymi, choć w mniejszym zakresie. Nie bez powodu zmiana czasu następuje w weekend. Nasz organizm ma dzięki temu jeden dzień na to, żeby się otrząsnąć.
Człowiek jest przystosowany do tego, że pewne zmiany zachodzą cyklicznie, np. zmieniają się pory roku, zmienia się temperatura, a także długość dni i nocy. Jednak zachodzi to powoli nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. Bardziej uciążliwe może być natomiast podróżowanie z miejsca upalnego do takiego, w którym jest zima. Takie zmiany klimatu mogą przyczyniać się do tymczasowych dolegliwości fizycznych.
Podobnie podróż do kraju o zbliżonym klimacie, ale za to do miejsca, w którym jest inny czas, może zadziałać na nas dezorientacyjnie. Chociaż patrząc na zegarek widzimy, że jest 9 rano, to jednak organizmu nie oszukamy. Być może będzie się chciało nam spać i będziemy bardzo zmęczeni. Jeśli nie wyjeżdżamy, ale przesuwamy zegarki, nasz organizm także na to reaguje. Najbardziej podatny na takie zmiany jest organizm dziecka. Powoli zegar biologiczny się wyreguluje, ale trzeba na to czasu.
Najczęściej doświadczamy wtedy zaburzenia homeostazy organizmu, czyli zdolności do utrzymywania stałości parametrów wewnętrznych. Warto dodać, że jest ona niezbędnym warunkiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zmiany dobowego rytmu zależą również od wydzielania hormonów – głównie melatoniny i kortyzolu. Na przykład melatonina potrzebuje słabego światła przez minimum 2 godziny, abyśmy poczuli się senni. Nie trzeba chyba wspominać, że brak snu prowadzi do osłabienia czujności oraz prędkości naszych działań. Możemy odczuwać ból głowy, senność, dezorientację, uskarżać się na złe samopoczucie i zmęczenie. Nie rzadko też zaburzony zostaje sen oraz apetyt.
Bardzo ciekawe jest odkrycie brytyjskich naukowców, którzy przebadali kilkaset pasażerów podróżujących samolotem na trasach transoceanicznych. Stwierdzili, że ludzie którzy mieli podczas podróży włożone okulary przeciwsłoneczne, potrzebują mniej czasu na adaptację. Chodzi o to, że organizm dostosowuje swój wewnętrzny rytm na podstawie zmieniającej się ilości światła słonecznego.
Ze zmianą stref czasowych wiąże się tzw. jet-lag (zespół długu czasowego). Dolegliwości te dotyczą osób które np. z dnia znalazły się w nocy i odwrotnie. Zespół długu czasowego charakteryzuje się tym, że jesteśmy zmęczeni, boli nas głowa, nie mamy takich sił jakie posiadamy zwykle, brak nam gotowości do działania, mamy problemy z zasypianiem i czujemy się psychicznie gorzej. Możemy mieć problemy z żołądkiem. Jednak po kilku dniach te dolegliwości powinny zniknąć.
Na wszystko jest jednak sposób. Efekt „jet-lag” można zminimalizować. Jeśli wybieramy się do miejsca o innej strefie czasowej, zacznijmy się przyzwyczajać do niej wcześniej, już w kraju,z którego będziemy wylatywać. Możemy np. przestawić sobie zegarki lub robić to stopniowo, przez kilka dni, aby przyzwyczaić się do wstawania o innej porze. Nie jest polecane stosowanie leków usypiających ani pobudzających – wtedy organizm rozregulowuje się jeszcze bardziej. To co trzeba zrobić, to jeść lekkostrawne posiłki i spać minimum przez 7 godzin dziennie.

 

Regulon (Marvelon) to dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne wykazujące swoje działanie w trzech zakresach.
Tabletki chronią przed nieplanowaną ciążą praktycznie w 99%, regulują cykl miesiączkowy oraz zmniejszają intensywność bólu menstruacyjnego.

  • reguluje miesiączkę oraz zmniejsza objawy PMS,
  • wykazuje prawie 100% działanie antykoncepcyjne,
  • sprzedawany jest także pod nazwą Marvelon,
  • zawiera 2 hormony dezogestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg

Jaki jest skład pigułek Regulon?

Regulon zawiera kombinację dwóch aktywnych hormonów imitujących naturalne hormony produkowane przez organizm. Należą do nich dezogestrel 150mcg i etynyloestradiol 30mcg. Regulon w niektórych krajach znany jest i popularny bardziej pod nazwą Marvelon, dlatego właśnie mogą być one stosowane zamiennie. Nasze tabletki antykoncepcyjne wysyłamy z Wielkiej Brytanii, dlatego właśnie w otrzymanej przez ciebie paczce znajdzie się Marvelon. Można je bez problemu zażywać po zakończeniu ostatniego opakowania Regulonu.

Jakie są korzyści z zażywania pigułek Regulon?

Pigułki Regulon są bardzo wygodną metodą zapobiegania ciąży, która jeśli jest prowadzona właściwie, to daje kobiecie praktycznie 100% skuteczność. Dodatkowo pigułki Regulon normują cykl menstruacyjny minimalizując uciążliwe jego objawy w postaci drażliwości, wahania nastroju oraz silne bóle.

Jakie jest działanie pigułek Regulon?

Pigułki Regulon zawierają syntetyczny estrogen oraz progestagen. Z tego względu efekt działania występuje w trzech etapach:
podczas trwania owulacji organizm otrzymuje sygnał o jej zakończeniu. Tym samym komórka jajowa nie zostaje uwolniona,
następuje zagęszczenie śluzu szyjkowego utrudniając tym samym przedostanie się do macicy plemników,
hormony zapobiegają pogrubieniu się wyściółki macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się komórki jajowej w jej ścianach, w przypadku, gdyby jednak została ona uwolniona podczas owulacji.

Kto jest w stanie, a kto zdecydowanie nie może zażywać pigułek Regulon?

Regulon (Marvelon) może być stosowany w zasadzie przez każdą kobietę, występują jednakże pewnego rodzaju choroby albo stosowane leki, które wykluczają stanowczo zażywanie Regulonu.
Regulon nie może być stosowany przez Panie w ciąży lub karmiące piersią, palące papierosy i jednocześnie po 35 roku życia, chorujące na serce i cierpiące z powodu schorzeń układu krążenia oraz te, które przeszły wylew.
Podczas zamawiania pigułek antykoncepcyjnych Regulon i wypełnianiu konsultacji medycznej w euroClinix każda kobieta powinna bezwzględnie podać wszystkie swoje schorzenia oraz obecnie stosowane leki. Dzięki temu lekarz będzie w stanie wypisać receptę na pigułki Regulon.

Jak należy stosować tabletki antykoncepcyjne Regulon?

W wypadku stosowania pigułek Regulon najlepiej jest rozpocząć ich zażywanie od pierwszego dnia miesiączki. Wtedy to właśnie kobieta jest chroniona już od pierwszego dnia stosowania. Jeśli natomiast z różnych powodów jest to niemożliwe, to należy maksymalnie do piątego dnia krwawienia miesięcznego trzeba przyjąć pierwszą pigułkę. Na ochronę antykoncepcyjną trzeba zatem poczekać około tygodnia.
Pigułki antykoncepcyjne Regulon zażywa się przez kolejne 21 dni, a przez następne 7 dni występuje przerwa, podczas, której ma miejsce krwawienie menstruacyjne. Kobieta jednak nadal jest chroniona przed nieplanowaną ciążą.
Gdy Regulon lub Marvelon zażywasz regularnie i następne opakowania kupisz na euroClinix, to po prostu zacznij normalnie stosować nowe opakowanie po zakończeniu poprzedniego. Ochrona antykoncepcyjna będzie kontynuowana.
Pigułki antykoncepcyjne należy stosować codziennie o tej samej porze.

Czy lek Regulon może powodować skutki uboczne?

Najczęściej efekty uboczne stosowania pigułek Regulon występują u kobiet wrażliwych na występujące w nim hormony etynyloestradiol i dezogestrel oraz u tych, które dopiero rozpoczynają nim kurację. Wszystkie skutki uboczne powinny ustąpić, gdy tylko organizm przyzwyczai się do nowych hormonów. Jeśli jednak to nie nastąpi, to z reguły lekarz przepisuje inne pigułki antykoncepcyjne zawierające inne hormony albo i też zawierające inną ich dawkę.
Do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych stosowania pigułek Regulon trzeba zaliczyć wzdęcia, obniżenie libido, ból i obrzęk piersi, bóle głowy oraz migreny, wymioty i nudności, wahania wagi, zaburzenia łaknienia, wzrost owłosienia oraz zaburzenia w cyklu menstruacyjnym.

Diseases in the joints have always affected all people worldwide. According to the World Health Organization, arthritis and arthrosis are the second most common disease after heart problems. The disease not only causes poor mobility in the hip, but can even lead to paralysis. It affects people of all ages all over the world and thus also in Germany.

So pay special attention to the first symptoms of this disease:

It is extremely important that those affected treat the disease as quickly as possible. Painkillers are often used for this purpose, but they only provide temporary relief. However, to finally defeat the disease, more drastic methods are needed.

Motion Free is one of these treatments. This product consists of unique natural ingredients that act quickly on the joints.

Olive oil:

Beeswax:

Bee venom:

Propolis (extract):

Pine nuts extract:

Wax moths extract:

Vitamins:

Dead bees (tincture):

In order to achieve the best possible therapeutic effect, this procedure should not be used more often than three times a day. Once the joint pain has disappeared, the cream can still be used once a day.

The unique therapeutic effect of Motion Free is only possible because the cream penetrates deep into the skin and influences the joints, muscles and tissue. This promotes the cream's rapid absorption, which allows inflammation to be treated quickly. Vitamins and minerals can thus be quickly transported to the affected areas.

This is the exact effect of the cream:

The cream reduces joint inflammation and prevents its progression.

The full duration of use is not longer than 15-20 days. Acute pain, however, disappears on the very first day of using Motion Free.

Many people want to know more about the effectiveness of this medicine. Motion Free users have confirmed the following effects. These are just a few examples given by the users in their reviews:

Apart from this, customers have also confirmed that the cream

Ból stawowy jest niestety powszechnym problemem i może mieć wiele różnych przyczyn. U dzieci i młodzieży mogą być one związane z osteo chondrozy, anomalią wzrostu kości i chrząstek. U dorosłych może wystąpić ból stawów spowodowany artrozą, a w niektórych przypadkach samo zwyrodnienie stawów.

Choroby te wpływają na stawy i kręgosłup, powodując sztywność, trudności w poruszaniu się i zapalenie, które często jest trudne do wyleczenia. Codzienne życie może się komplikować, a nawet najbardziej prozaiczne czynności, takie jak opatrunek, mogą powodować silny ból i cierpienie.

Osoby cierpiące na problemy związane z urazem stawów, na przykład w wyniku wypadku lub urazu, również doświadczają tych objawów tymczasowo podczas leczenia i rehabilitacji.

Leczenie bez ruchu zostało zaprojektowane z myślą o tych wszystkich osobach. Obiecuje zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ból stawów, aby przywrócić pełną swobodę poruszania się. Jak to działa? Czy jest to naprawdę skuteczne leczenie? Przyjrzyjmy się bliżej.....

streszczenie

Motion Free jest kremem do ogrzewania, który można nakładać bezpośrednio na bolesne miejsca. Nakładać preparat na idealnie wysuszoną skórę. Zaleca się nanieść niewielką ilość preparatu na ręce, a następnie wmasować go na skórę obszaru poddawanego zabiegowi, aż do całkowitego wchłonięcia.

Składniki aktywne zawarte w preparatach bez ruchu pomagają łagodzić ból, wspomagać regeneracyjny proces chrząstki i zmniejszać stan zapalny. Zalecany jest również jako lek na napompowane stopy.

Składające się wyłącznie z naturalnych składników pochodzenia roślinnego, Motion Free nie stwarzają ryzyka związanego często z innymi metodami leczenia bólu stawów. Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych ani skutków ubocznych. Obróbka została dokładnie przetestowana i zatwierdzona przez ekspertów branżowych.

Motion Free działa skutecznie od pierwszego zastosowania, a korzyści z niego płynące zaczynają być odczuwalne natychmiast!

Ruch wolny od ruchu zawiera wyłącznie składniki naturalnej jakości. Trzy z nich wyróżniają się w szczególności: propolis, oliwa z oliwek i olejku eterycznego z cedru.

Propolis jest szczególnie polecany dla osób cierpiących na ból stawów. Jest to jeden z najlepszych naturalnych środków zaradczych! Propolis ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. To właśnie dzięki tym właściwościom jest w stanie trwale złagodzić ból. W przeciwieństwie do innych zabiegów, jest całkowicie wolny od efektów ubocznych.

We Włoszech oliwa z oliwek nie wymaga żadnych prezentacji. Oprócz zastosowania w kuchni, oliwa z oliwek ma wiele zalet, gdy jest aplikowana na skórę, w tym właściwości przeciwzapalne. Używana w masażu, oliwa z oliwek jest w stanie rozluźnić mięśnie. Posiada również właściwości łagodzące i kojące, skutecznie zmniejszając stany zapalne. Oliwa z oliwek jest zatem cennym sojusznikiem w walce ze wspólnym bólem.

Olejek eteryczny Cedar posiada również właściwości przeciwzapalne, a także właściwości oczyszczające i odwadniające. Olejek eteryczny z cedru działa jak limfatyczny, rozluźniający układ żylny i pomaga odmłodzić komórki i tętnice. Pomaga zwalczać stany zapalne i poprawia krążenie krwi.

Motion Free łączy w sobie wiele składników polecanych przez naturopatów i lekarzy, aby złagodzić i leczyć ból stawów. Jedną z największych zalet tego leczenia jest całkowity brak działań niepożądanych, w przeciwieństwie do wielu leków przeciwzapalnych, które mogą uszkodzić wątrobę. Ruch bez ruchu jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem.

Motion Free jest całkiem nowy we Włoszech, ale wydaje się, że już teraz odnosi ogromny sukces, jak widać z szybko wyczerpanych zapasów!

Klienci, którzy wyrazili swoją opinię na temat produktu, mówią nam, w jaki sposób leczenie to znacznie zmniejszyło, a nawet całkowicie wyeliminowało bóle stawów, czy to w wyniku wypadku, czy chorób takich jak zapalenie stawów, artretyzm czy zwyrodnienie stawów. Jest wielu klientów z problemami pleców, kolanami lub innymi bólami stawów, a ich chór jest jednogłośny: ruch wolny od bólu i pozwala odzyskać pełną swobodę ruchów.

Na kanadyjskiej stronie internetowej, wielu klientów twierdzi, że Motion Free jest najlepszym zabiegiem na rynku dla wspólnego bólu. Wyjaśniają, w jaki sposób leczenie to zostało im doradzone przez specjalistów lub przyjaciół. Wiele osób twierdzi, że krem jest nieco bardziej płynny niż inne kremy, co ułatwia wchłanianie. Jego działanie jest opisane jako szybkie i skuteczne. Kobieta mówi, jak najwyższa cena Motion Free w porównaniu do innych